Vyhledávání

Nadcházející události

středa 22.05. - celý den
Svoz hnědých popelnic
sobota 25.05., 11:00 -
GP Klečůvka - děti
sobota 25.05., 14:00 -
GP Klečůvka - muži
středa 29.05. - celý den
Pytlový svoz plastu
středa 05.06. - celý den
Svoz hnědých popelnic

SDH

Plán akcí 2024

11.5. Okrsek Žel.Pas.
25.5. GP Klečůvka
8.6. GP Lužkovice
22.6. GP Ostrata
20.7. GP Lípa
3.8. GP Žel.Paseky
10.8. GP Želechovice
14.9. Primátorka

Mladí hasiči 2024

11.5. Okrsek Žel.Pas.
25.5. Klečůvka (11:00)
8.6. Lužkovice (10:00)
15.6. Želechovice (8:30)
20.7. Lípa (9:00)
3.8. Žel.Paseky (10:00)

Odkazy na fotky

Fotogalerie

Všechny fotogalerie byly k 1.6.2016 přesunuty na www.zonerama.cz.

  • Fotky v kategorii Klečůvka najdete ZDE
  • Fotky v kategorii Hasiči najdete ZDE
  • Ostatní fotky naleznete ZDE

Okrsková soutěž 2024

V sobotu 11.5.2024 proběhla na Želechovických pasekách okrsková soutěž 8. okrsku, na které Klečůvku reprezentovalo družstvo mužů a družstvo starších žáků. Obě kategorie musely splnit nedříve štafetu, po které následovaly požární útoky. Starší žáci nejprve absolvovali štafetu, ve které skončili na čtvrtém místě. Po zdařilém útoku byli druzí, a proto si nakonec odvezli pohár za celkové druhé místo. Družstvo mužů obsadilo ve štafetě i v útoku 4. místo a stejnou příčku obsadilo i v celkovém pořadí. Zvítězilo družstvo z Želechovických pasek, které bude náš okrsek reprezentovat i na okresním kole.

Fotografie ke shlédnutí zde.

Stavění máje

Po mnoha dlouhých letech se na hřišti podařilo opět postavit májku. Poté následovalo občerstvení ve formě opékání špékání špekáčků. Celé odpoledne a večer si užily nejen děti, ale i jejich rodiče.

Fotogafie si můžeze prohlédnout zde.

Mikulášský karneval 2023

V sobotu 2.12.2023 se v Husté hospodě konal mikulášský karneval, kde bylo pro děti připraveno mnoho soutěží a také možnost vyrobit si vánoční ozdoby. K dobré náladě přispěli místní muzikanti, kteří hráli a společně s dětmi zpívali koledy a mnoho dalších písniček. Na závěr mezi děti přišel i svatý Mikuláš se svou družinou, aby všem popřál krásné Vánoce a dětem předal malé dárky.

Fotografie si můžete prohlédnout zde! 

Hody 2023

V sobotu 14.10.2023 a v neděli 15.10.2023 se konaly na Klečůvce hody. Tradiční hodová zábava měla díky bohaté tombole a kvalitní hudební produkci dua Mikl - Kohoutek velkou účast. Dobrá nálada panovala i při nědělním vodění berana. Z obou akcí bylo pořízeno mnoho fotografií, které si můžete prohlédnout níže.
Hodová zábava
Vodění berana  

Hasičská pouť

V sobotu 23.9.2023 se v Želechovicích konala tradiční hasičská pouť 8. okrsku, kterou letos poznamenalo deštivé počasí. Po položení věnce u památníku prošel průvod ke kostelu, kde za všechny hasiče proběhla mše svatá. 
Na fotografie se můžete podívat zde.

Grand prix Lužkovice

V sobotu 3.6.2023 proběhlo druhé kolo Grand prix osmého okrsku. Dopoledne měli soutěž naši mladí hasiči, kteří v kategorii starších žáků skončili na 4. místě s časem 24,192 sekundy.

Výslednky byly tentokrát velmi těsné a při účasti devíti družstev muži zopakovali výsledek z minulého kola a se ztrátou 1,5 sekundy na třetí místo obsadili páté místo.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Grand prix Klečůvka 2023

V sobotu 27.5.2023 proběhlo na khřišti na Klečůvce první kolo soutěže hasičů Grand prix 8. okrsku. Této soutěži předcházela soutěž mladých hasičů v kategoriiích mladších a starších žáků. Všechna zůčastněná družstva předvedla kvalitní výkony a dosáhla následujících výsledků. Mladší žáci skončili na druhém místě a starší žáci obsadili čtvrtou příčku. Družstvo mužů skončilo páté z devíti soutěžících.

Fotografie ze soutěže žáků můžete shlédnout zde.
Fotografie ze soutěže mužů můžete shlédnout zde.
Video z útoku mladších žáků můžete shlédnout zde.
Video z útoku starších žáků můžete shlédnout zde.
Video z útoku mužů můžete shlédnout zde.

Dětský den 2023

V neděli 28.5.2023 závital na hřiště na Klečůvku cirkus. Děti obcházely jednotlivá stanoviště a plnily nejrůznější úkoly. Jezdily na kole, chodily po laně, chodily na chůdách nebo běhaly v sedmimílových botách. Jako každý rok nechyběl skákací hrad, fotokoutek nebo malování obličej a další atrakce. Po úspěšném splnění úkolů pak byla pro všechny připravena sladká odměna. Všem pořadatelům patří velké poděkování za krásné odpoledne, které si užily nejen děti, ale i jejich rodiče. 

Fotografie z dětského dne si můžete prohlédnout zde.

Video z dětského dne si můžete prohlédnout zde.

Okrsková soutěž 2023

V sobotu 13.5.2023 proběhlo na hřišti na Klečůvce okrskové kolo VIII. okrsku v hasičském sportu.
Za naše SDH se zúčastnilo družtvo mužů a družstvo starších žáků. Po absolvování štafet a požárních útoků obsadila obě družstva shodně třetí místa ve svých kategoriích a dočkala se tak zasloužených pohárů.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde!   

Klabání 2023

Celkem deset chlapců s klabačkami zažilo za dlouhá léta asi nejchladnější a nejdeštivější počasí. Ale ani to je neodradilo od udržení velikonoční tradice, kdy ve čtvrtek, pátek a v sobotu procházejí Klečůvkou a nahrazují kostelní zvony, které se po tuto dobu odmlčí.   

Letos klabali: Zdeněk Vojtěšek, Matyáš Březík, Marek Březík, Šimon Karkoška, Michal Žilka, Daniel Černošek, Martin Kohn, Petr Kohn, Nikis Kotopulos a Šimon Ilík.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde!

Masopust 2023

V sobotu 18.2.2023 prošel Klečůvkou už po dvacáté masopustní průvod masek v čele s medvědem a za doprovodu kapely Elektron. I přes deštivé počasí nechyběla dobrá nálada a děkujeme všem, kteří na účastníky průvodu čekali s občerstvením před svými domy. 

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde. 

 

Košt 2023

V pátek 27.1.2023 proběhl v Husté hospodě tradiční košt slivovice. Zkušení hodnotitelé vybírali z devatenácti soutěžních vzorků tu nejlepší. Tentokrát byl po prvním přepočítání hodnotících lístků jasný vítěz. Pro určení druhého a třetího místa však bylo nutné absolvovat dodatečné hodnotící kolo, které nám určilo konečný výsledek. První tři místa letošního koštu slivovice získali:

1. Jiří Vojtěšek
2. Zdeněk Hrbáček
3. Miroslav Rafaja

Fotografie z akce si může prohlédnout ve fotogalerii zde.  

Fotografie z akcí z konce roku

Koncem loňského roku proběhlo několik akcí, kterých se účastnilo mnoho návštěvníků. Na posledním odkaze jsou fotografie z letošní úspěšné tříkrálové sbírky.
Na fotografie se můžete podívat na jednotlivých odkazech níže:

Pečení cukroví 26.11.2022
Betlémské světlo 23.12.2022

Zdobení stromečku 24.12.2022
Bruslení Slušovice 28.12.2022
Silvestrovský fotbal 31.12.2022
Tříkrálová sbírka 7.1.2023

 

Hody 2022

Třetí říjnový víkend patřil na Klečůvce hodům, které v sobotu začaly tradiční hodovou zábavou. K dobré náladě přispěla oblíbená dvojice muzikantů Mikl - Kohoutek a též velmi bohatá tombola. 
V neděli pak prošel Klečůvkou beran, kterého doprovázel průvod místních občanů, návštěvníků a hlavně šestičlenná kapela Elektron.
Fotografie z obou víkendových akcí si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Hodová zábava
Vodění berana 

Setkání rodáků 2-3.7.2022

Ve dnech 2 a 3. července proběhlo na Klečůvce Setkání rodáků, kterého účastnilo monoho spoluobčanů i hostů. Všichni se bavili při bohatém programu nejen přímo na hřišti, ale využili i možnost komentované prohlídky v místním archívu, navštívili výstavu obrazů a prohlédli si hasičskou zbrojnici. Velká účast byla i v průvodu obcí jehož součástí bylo i žehnání sochy svatého Floriána, který se stane ozdobou naší hasičské zbrojnice. Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na uspořádání této akce.

Fotografie z dvoudenní akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde.

VIZ 5508 2

Dětský den - 30.5.2022

V neděli patřilo hřiště na Klečůvce našim nejmenším. Harry Potter a celá jeho družina si pro děti připravili několik stanovišť, na kterých plnili mnoho úkolů. Nechyběl ani fotokoutek, projížďky na koních, malování na obličej, skákací hrad a tradiční přetahování lanem mezi dětmi a jejich rodiči. O závěrečnou tečku se postaralo letadlo, ze kterého padaly stovky sladkých bonbónů.
Celé odpoledne si užily nejen děti a jejich rodiče, ale také pořadatelé, kterým patří velké poděkovaní za vynikající organizaci celé akce.

Fotografie z dětského dne si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde. 

Masopust 2022

V sobotu prošel Klečůvkou za doprovodu kapely Elektron masopustní průvod.
Nechybělo dobré jídlo ani dobrá nálada.

Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde.

Košt slivovice 2022

V pátek 29.1.2022 proběhl v Husté hospodě po dvouleté přestávce další ročník koštu slivovice. Porotci měli před sebou těžký úkol, kdy museli ochutnat všech 24 vzorků, které byly přihlášeny do soutěže. Po sečtení bodů byl jasný vítěz, ale o druhém a třetím místě musel rozhodnou tzv. rozstřel, protože dva vzorky měly stejný počet bodů. Zajímavé bylo i to, že o čtvrté místo se dělily další tři vzorky. 
Po ukončení soutěže se všichni účastníci koštu shodli na tom, že kvalita všech vzorků byla letos mimořádně vysoká.
Konečné pořadí koštu slivovice je:
1.Miroslav Krajíček
2.Zdeněk Hrbáček
3.Jiří Vojtěšek

Fotografie z koštu si můžete prohlédnout zde ve fotogalerii.

Hody 2021

Po roční přestávce se na Klečůvce opět konaly hody, které začaly sobotní hodovou zábavou a v něděli pokračovaly voděním berana. Obě akce se vydařily a všem děkujeme za účast a podporu. 
Fotografie si můžete prohlednout po kliknutí na odkazy níže.

Fotografie z hodové zábavy
Fotografie z vodění berana

Dětský den 5.9.2021

Dnešní slunečná neděla patřila našim nejmenším. Na hřišti se po roční přestávce konal dětský den, při kterém se děti loučily s prázdninami a průběhu dne plnily různé sportovní úkoly. Dětem děkujeme za účast a organizátorům za skvěle připravené odpoledne, které jsme si všichni společně užili.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde.

Grand prix Klečůvka 4.9.2021

V sobotu 4.9.2021 proběhlo na Klečůvce poslední kolo Grand prix 8. okrsku, kterému předcházela soutěž mladých hasičů, kdy každý tým absolvoval dva útoky a do celkového výsledku se počítal lepší dosažený čas.
Mladší žáci skončili na třetím místě a starší žáci obsadili místo čtvrté.
Družstvo mužů získalo čtvrté místo a stejné místo obsadilo i v konečném pořadí po pěti absolvovaných soutěžích.

Fotografie ze soutěže si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde.

Mikuláš 2020

V sobotu 5.12.2020 navšívil naše nejmenší sv. Mikuláš se svou družinou.

Na fotografie se můžete podívat zde.

Mše za hasiče

V sobotu 26.9.2020 se v Želechovicích v kostele sv. Petra a Pavla uskutečnila mše za hasiče, které se zúčastnili i zástupci SDH Klečůvka.
Fotografie si můžete prohlédnout zde!

Masopust 2020

masopust2020MV sobotu 22.2.2020 provedl medvěd Klečůvkou masoupustní průvod plný nejrůznějších masek. Všem, kteří šli v maskách, patří velké poděkování a stejně tak děkujeme i členům kapely Elektron za hudební doprovod.

Fotogafie si můžete prohlédnout na fotografiích zde!

Mikulášská dílna 2019

Vánoce jsou za dveřmi, a tak nastává čas tradičních akcí, které se na Klečůvce konají. První akcí bylo 23.11.2019 pečení vánočního cukroví v místním Obecním domě, kdy si pod dohledem Michaely Jurčové měly děti možnost vyzkoušet jak své kuchařské umění. Za týden 30.11.2019 se konala v Husté hospodě tradiční Mikulášská dílna, kterou navštívil i Mikuláš s anděly a čerty. Fotografie z obou akcí si můžete prohlédnout po kliknutí na odkazy níže.

Vánoční pečení

Mikulášská dílna

Lampionový průvod 1.11.2019

lampionak2019m V pátek 1. 11. 2019 se konal na Klečůvce tradiční lampionový průvod.

Fotky naleznete ve fotogalerii.

Hody 2019

O uplynulém víkendu se na Klečůvce konaly hody. Vše začala v sobotu večer hodová zábava v Husté hospodě, kdy se o dobrou náladu postaralo duo Kohoutek a Mikl. V neděli pak procházel obcí průvod v čele beranem a v doprovodu kapely Elektron. 
Na fotgrafie z obou akcí se můžete podívat na odkazech níže.
Fotografie z hodové zábavy zde.
Fotografie z vodění berana zde.

Soutěž žáků - Neubuz

V sobotu 7.9.2019 se naše družstvo žáků zúčastnilo soutěže mladých hasičů v Neubuzi. Za nepříznivého počasí a v silné konkurenci se jim bohužel nedařilo a skončili na posledním místě. Přesto ale děkujeme za reprezentaci našeho sboru. 

Fotografie ze soutěže si můžete prohlédnout zde!

1. Hasičská pouť v Želechovicích

V sobotu 28. září 2019 se v Želechovicích uskutečnil 1. ročník hasičské pouti VIII. okrsku, které se zúčastnilo i pět zástupců z SDH Klečůvka  Vše začalo kladením věnce u památníku padlým. Poté se hasiči a hosté přesunuli do kostela, kde proběhla mše svatá. Po mši vytvořili všichni účastníci průvod, který prošel obcí až na střelnici. 

Fotografie z pouti si můžete prohlédnout zde. 

 

Dětský den 2019

V neděli 26.5.2019 proběhl na hřišti na Klečůvce dětský den. Děti se mohly podívat na například do Švédska, Česka, Ameriky, Ruska, Arábie, Egypta nebo na Hawai, kde musely plnit různé úkoly. Po jejich splnění pak na ně čekal balíček s odměnou. Nechybělo ani tradiční malování na asvaltové hřiště, podlézání laťky, či přelet letadla, které dětem shodilo stovky bonbonů. Celé odpoledne pak ukončilo přetahování lanem, kdy své síly porovnaly děti proti rodičům. Fotografie si můžete prohlédnout po kliknutí na odkaz.

Fotografie z dětského dne.

Masopust 2019

V sobotu 23.2.2019 prošel Klečůvkou masopustní průvod i s hudebním doprovodem kapely Elektron. Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde!

Masopust_2018

Už po patnácté prošel Klečůvkou masopustní průvod. Fotografie účatníků průvodu si můžete prohléhdnout ve fotogalerii zde.

Hody 2017

Uplynulý víkend byl na Klečůvce ve znamení hodů. V sobotu večer se v hospodě U Hustých konala zábava a neděle patřila tradičnímu vodění berana. Fotografie z obou akcí jsou ke shlédnutí zde.

Hodová zábava 2017

Vodění berana 2017 

Hody 2016

Po kliknutí na odkazy níže si můžete prohlédnout footografie z letošních hodů na Klečůvce.

Hodová zábava

Vodění berana 

Masopust 2017

Letošní masopustní průvod prošel dopoledne paseky a odpoledne masky za doprovodu kapely Elektron prošly Klečůvkou. Fotografie si můžete prohlednout zde!  

Česko zpívá koledy 2016

Ve středu 14.12.2016 se před hasičskou zbrojnicí sešlo 44 zpěváků, kteří se připojili k akci Česko zpívá koledy. Přesně v 18.00 hodin se rozezněla první ze šesti koled. Akci nám připomínají fotky z fotogalerie zde!

Mikulášská dílna a výstava betlémů

O víkendu navštívil svatý Mikuláš se svým doprovodem mikulášskou dílnu, kde našim nejmenším rozdal dárky. Poté shlédnul výstavu betlémů, kterých bylo celkem 24. Fotografie si může prohlédnou po kliknutí na odkazy níže.

Mikulášská dílna

Výstava betlémů

 

Lampionový průvod

Dnes večer prošel Klečůvkou lampionový průvod. Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde.

Mikulášská dílna 2015

Sobotní dílnu, kde si děti a jejich rodiče mohli vyrobit mnoho vánočních ozdob, navštívil Mikuláš, andělé i čerti. S dětmi si společně zazpívali koledy,kterým na závěr předali balíčky nejrůznějšími dobrotami.

Fotografie si můžete prohlédnout zde! 

Fotografie z GP Klečůvka 2015

O posledním květnovém víkendu proběhly na hřišti hned tři akce, pořádané Sborem dobrovolných hasičů a sdružením Sluníčko. Vše žačlo v sobotu po obědě, kdy jako první na hřišti změřily své síly družstva mladých hasičů. Poté proběhla první soutěž seriálu Grand prix mužů i žen. Výsledky jsou zde.

Po skončení soutěže se přehnala přes Klečůvku průtrž mračen, a proto bylo o půl hodiny odloženo i vyhlášení výsledků. Večer následovala taneční zábava se skupinou Clera.

V neděli odpoledne, se už za krásného počasí a za účasti velkého počtu dětí a jejich rodičů konal Dětský den. Fotografie ze všech akcí si můžete prohlédnout zde.

Grand prix 2015

Zábava se skupinou Clera

Dětský den

 

Masopust 2015

Mnoho dobrot, hezké počasí, spousta originálních masek, dobrá nálada a hudební doprovod kapely Elektron. Takový byl letošní masopustní průvod Klečůvkou.

Více uvidíte ve fotogalerii zde!

Vodění berana 2014

Posledních několik let nám stále víc a víc přeje počasí a stoupá i počet těch, kteří nás doprovází. Podívejte se, jak se letošní vodění berana vydařilo. Velké poděkování patří i skupině Elektron. Více ve fotogalerii zde!

Hodová zábava 2014

Spousta výher v tobole a dobrá nálada až do rána. Tak probíhala letošní Hodová zábava. Více uvdíte ve fotogalerii zde!